Hayalim Bi' Çiftlik

Minyatür Doğa Harikaları

Kalp, kalp, kalp

😍

David Yeo isimli fotoğrafçı basit bir fikirden yola çıktı; seçici yetiştirme yöntemi sayesinde küçük olan hayvanları stüdyo ortamında fotoğraflamak…

Fotoğrafçı, bu hayvanların ne denli küçük olduklarını göstermek için de onları, değişik cisimlerin yanına koydu.

Londra’daki “Doğanın Mühendisliği” sergisinde görücüye çıkarılan fotoğraflar İngiliz The Guardian gazetesi sayesinde bu sayfaya  da ulaşıyor.

Özellikle serginin yıldızı konumundaki Hereford buzağısı ❤ biz.

hayalimbiciftlik_inek

Hereford buzağaları İngiltere’nin Herefordshire bölgesinden bir tür. Et tüketimine yönelik olarak yetiştirilen bu türün buzağıları 33-36 kilo olarak doğuyor.

hayalimbiciftlik_koyun

Babydoll Southdown koyunları da oldukça küçük bir tür. O kadar küçük ki, minyatür bir Bonzai ağacının yanında fotoğraflanan bu kuzu oyuncak gibi duruyor. Ve zaten türün isminin başındaki Babydoll kelimesi de “oyuncak bebek” anlamına geliyor.

İngiltere’nin doğu kıyılarına ait türün olgunlaşmış bir bireyi en fazla 100 kiloya ulaşıyor.

hayalimbiciftlik_kaplumbaga

Fotoğrafçı David Yeo, Indian star kaplumbağalarının boyutlarını gösterebilmek için onları ortalama bir cevizle yan yana fotoğraflamış.

Kapak fotoğrafında yer alan Minyatür Akdeniz Eşeği’nin kökeni ise İtalya’nın Sicilya Adası’na uzanıyor. 6 kilo ila 13 kilo arasında doğuyorlar ve yalnızca 90 santimetreye kadar uzayabiliyorlar.

 

Bir Soru Sorun

yorum